Kā Facebook Messenger čatbots uzlabos mārketinga un pārdošanas stratēģiju

Pēdējā laikā Facebook Messenger čatbots ir palicis ievērojami populārāks, pateicoties straujai mākslīgā intelekta attīstībai un tam, ka uzņēmumi beidzot ir sapratuši, cik nozīmīga ir komunikācija starp zīmolu un patērētāju. Facebook Messenger čatbots ir iespaidīgs ne tikai, tāpēc, ka tas var atvieglot klientu servisu, bet arī būt daļa no Tavas mārketinga stratēģijas. Tas palīdzētu virzīt Tavus klientus vienlaidus caur pārdošanas piltuvi. Anclaren komanda ir sagatavojusi listi ar dažiem veidiem, kā čatbots (chatbot) var iederēties Tavā mārketinga kampaņā:

Facebook Messenger čatbots (chatbot) piedāvā Tava uzņēmuma auditorijai personalizētu pieredzi

Facebook Messenger čatbots (chatbot) piedāvā Tava uzņēmuma auditorijai personalizētu pieredzi

Veidojot dialogu ar kādu, kas zina Tavu vārdu, var pilnība mainīt sarunas būtību. Čatboti (chatbots) integrējas sociālajos mēdijos un ievāc datus par katru personu ar, ko tiem ir bijusi saruna.

Kad lietotājam ir kāds jautājums, tad Facebook Messenger čatbots (chatbot) var precīzi atbildēt un veikt pat vienu soli tālāk piedāvājot personalizētu konsultāciju, pamatojoties uz lietotāja datiem un vēlmēm.

Facebook Messenger čatbots (chatbot) var paaugstināt iesaistes kapacitāti

Facebook Messenger čatbots (chatbot) var paaugstināt iesaistes kapacitāti

Čatboti (chatbots) ir unikāli, jo tie ne tikai iesaista lietotājus, viņi arī saglāba lietotāju datus savā datubāzē. Tas nozīmē, ka, atšķirībā no citiem mārketinga rīkiem, čatbots (chatbot) var noturēt lietotāja uzmanību uz daudz ilgāku laiku. Piemēram, pieņemsim, ka Tu noķer auditorijas uzmanību ar video. Iespējams šis video ir ļoti iesaistošs, bet tiklīdz tas beidzas, tam zūd vērtība.

Messenger chatbots (čatboti) var noķert lietotāja uzmanību un mācīties sarunas laikā, kas ļauj attiecīgi sagrupēt visus datus un lietotāja ievades frāzes un pēc tam nosūtīt tieši tam lietotājam attiecīgo informāciju par viņam/viņai interesējošo tēmu vai produktu.

Facebook Messeger chatbots palīdzēs Tavam biznesam sasniegt lielāku auditoriju

Facebook Messeger chatbots palīdzēs Tavam biznesam sasniegt lielāku auditoriju

Čatboti pārsvarā ir atrodami ziņojumapmaiņas aplikācijās, kā, piemērām, Facebook Messenger. Messenger aplikācijas lietotāju skaits 2017. gada izskaņā pārsniedza 1.3 miljardus lietotāju. Tā kā čatboti atrodas tieši Messenger platformā, tie spēj krāt jaunas klientus bāzes Tavam zīmolam pieskaroties jaunā demogrāfijā, tādējādi atvieglojot Tev rūpes par klientu atbalsta dienestu algošanu svešvalodā.

Faceook Messenger čatbots (chatbots) spēj apkopot un analizēt klientu atsauksmes un datus

Faceook Messenger čatbots (chatbots) spēj apkopot un analizēt klientu atsauksmes un datus

Tavs Facebook Messenger čatbots piedāvā lielisku iespēju, lai savāktu datus no saviem klientiem. Ja vien ir stimuls to darīt, cilvēki nevēlās tērēt savu laiku aizpildot datu blokus par klientu un čatbota sarunām.

Čatbots atvieglo šo laika tēriņu un apkopo datus priekš Tevis. Parādot visbiezāk uzdotos jautājumus, frāzes, vārdus un uz izmantoto bloku pogas.

Turklāt izmantojot iegūto analītiku no čatbota var jau sākt uzlabot sarunas koku un pardošanas piltuvi.

 

Facebook Messenger čatbots (chatbots) sūta remārketinga ziņas

Patērētāji nevēlas tikt bombardēti ar e-pasta ziņojumiem, īsziņām un citiem paziņojumiem ikreiz, kad kaut kas notiek attiecībā ar Tavu produktu, pakalpojumu, zīmolu, uzņēmumu. Savukārt tāpēc, ka čatbots spēj ievākt un analizēt datus par lietotājiem, viņi arī var nosūtīt personalizētus ziņojumus caur Messenger platformu, tikai tiem lietotājiem, kam tas būtu aktuāli.

 

Facebook Messenger čatbots (chatbots) spēj sarunai pievienot vairāk jautrības

Tas nav noslēpums, ka čatbots var kvalitatīvi sniegt informāciju klientiem. Viņi arī var to darīt, klientam uzlabojot garastāvokli. Piemēram, izmantojot iestarpinātas emoji ikonas, bildes, video vai gifus.
Šāda veida čatbots padarītu Tavu mārketingu jautrāku un interaktīvāku, kas savukārt atstāj paliekošu iespaidu uz lietotāja. Tas palīdzētu palielināt lietotāju iesaisti, daloties ar foršo čatbotu.

Līdz ar šo visu var secināt, ka ziņojumapmaiņas aplikācija Messenger ir kļuvusi par top galamērķi vietai, kur zīmoli satiekas ar patērētājiem. Tas nav nekāds pārsteigums, ka čatboti ir kļuvuši populāri. Ieviešot čatbotu savās mārketinga stratēģijās, Tu varēsi uzzināt par savu auditoriju, pielāgot kampaņas detaļas, sasniegt jaunus patērētājus un monetizēt savus sociālo mēdiju profilus.

Ar katru gadu parādās jaunas digitālā mārketinga iespējas, lai Tavs uzņēmums un zīmols ņemtu virsroku starp saviem konkurentiem. Digitālo risinājumu aģentūra ANCLAREN var palīdzēt Tavam uzņēmumam integrēt visaktuālāko un efektīgākos mārketinga risinājumus, lai veicinātu jaunu klientu piesaisti un uzturētu attiecības ar esošajiem. Sazinies ar mums un apskati mūsu pakalpojumus šeit.
Pamēģini uzsākt sarunu ar mūsu digitālo gidi Klāru šeit

 

 

Comments are closed.