Čatboti: 6 iemesli kāpēc uzņēmumi tos nedrīkst ignorēt 2018. gadā

Čatboti ir rīks, ko Jūsu uzņēmums nedrīkst ignorēt 2018. gadā.

Kāpēc?

Ar katru dienu paliek aiz vien grūtāk sasniegt savus esošos un jaunos klientus.

Vidējais atvēršanas rādītājs e-pastiem ir aptuveni 20%, kas nozīmē, ka 8 no 10 cilvēkiem Jūs ignorē. Pietam, klikšķu rādītāji ir vēl mazāki – pārsvarā zem 4%.

Klienti pavada vairāk laika lielajās sociālajās platformās, nekā Jūsu mājaslapā. Kad tie redz Jūs tādās platformās kā Facebook, Instagram un LinkedIn, tā ir tikai maza daļa no Jūsu sekotājiem, kas redz Jūsu ierakstus.

Dati liecina, ka tādi kanāli kā sociālie mediji, blogi un e-pastu mārketings, kas reiz bija labākie veidi, lai iegūtu jaunus klientus, vairs nav efektīvākie veidi.

Tātad kādus kanālus Jums vajadzētu izmantot, lai sasniegtu klientus, kas būs efektīvi ne tikai šodien, bet būs aktuāli arī nākamos 5-10 gadus?

Atbilde ir Messenger Čatboti. Ļauj man paskaidrot kāpēc.

Facebook Messenger čatboti

Mēs ticam, ka mārketings iekš ziņojumapmaiņas aplikācijām ir nākotne.

Mēs ticam, ka 2018. gadā uzņēmumi pamazām uztvers un sāks izmantot mārketinga automatizāciju ar Facebook Messenger aplikāciju.

Mēs ticam, ka 2022. gadā uzņēmumiem būs ziņojumapmaiņas čatboti visās platformās, kas būs tik attīstīti, ka tas būs klientu vēlamais veids, kā veikt darījumus ar šiem uzņēmumiem. Čatboti aizstās mājaslapas un aplikācijas kā pirmo saskarsmes punktu. Tie aizstās e-pastus kā galveno komunikācijas formu ar klientiem.

Tu iespējams domā: “Bet lielākajai daļai cilvēku šodien nav ne mazākās nojausmas, kas ir čatboti. Kā Jūs varat būt tik pārliecināti, ka tā ir nākotne?”.

Ļauj mums paskaidrot.

Iemesls #1 – Cilvēki izmantos ziņojumapmaiņas aplikācijas, lai komunicētu savā starpā, vairāk, nekā e-pastus.

Šis trends jau notiek. Ievēro, kā Tu sazinies ar saviem tuvākajiem draugiem, ģimeni un kolēģiem. Visticamāk, Tu izmanto ziņojumapmaiņas aplikācijas, kā iMessage, Facebook Messenger vai Slack, lai ar tiem sazinātos.

Un Tev patiesi patīk ar viņiem šādi komunicēt. Tas ir vienkārši, ātri un jautri.

Iemesls #2 – Mēs ticam, ka uzņēmumiem ir jāsasniedz sava auditorija/klienti/interesenti caur ziņojumapmaiņas aplikācijām tādā pašā veidā, kā tie to dara caur e-pastu.

Šīs divas diagrammas mūs pārsteidza.

#1 – TechCrunch paziņoja, ka 2016. gada jūlijā Facebook Messenger ir pārsniedzis 1 miljardu aktīvos ikmēneša lietotājus.

Facebook Messenger čatboti

#2 – Business Insider paziņoja, ka lietotāju skaits iekš ziņojumapmaiņas aplikācijām ir pārsniedzis to, kas ir iekš sociālo tīkliem.

Facebook Messenger čatboti

Ja Tu šo lasi, Tu visticamāk esi zinošs mārketinga speciālists, kurš meklē labākus veidus, kā sasniegt savu auditoriju. Mārketinga process, vienkārši sakot, ir atrast, kur ir Tavs mērķa tirgus, doties uz turieni un nokomunicēt to, kā Tu vari palīdzēt atrisināt viņu problēmu. Tā būtu liela kļūda, ja Tu nesniegtos uz turieni, kur ir Tavs klients un kur viņam patīk būt.

Iemesls #3 – Ziņojumapmaiņas čatboti ir perfekti, lai izglītotu un pārdotu saviem klientiem.

Kad es runāju par mārketingu iekš Facebook Messenger, es nerunāju par spamošanu. Šis būs vienkāršāks veids Taviem interesantiem, lai pieteiktos un saņemtu izglītojošus ziņojumus no Tevis. Čatbotiem vajadzētu būt varenam medijam, lai izglītotu jautrā un saistošā veidā.

Iemesls #4 – Mēs ticam, ka ziņojumapmaiņas čatboti ir perfekti, lai izsekotu un segmentētu klientus.

Jūs varat izmantot čatbotus, lai identificētu, kas ir Jūsu klienti pēc dažiem klikšķiem iekš Facebook Messenger aplikācijas mazāk kā minūtes laikā.

Jūs nevarat iegūt informāciju tik vienkārši un ātri caur e-pasties, sociālajiem medijiem vai anketas.

Iemesls #5 – Mēs ticam, ka Facebook Messenger aplikācija ir labākā vieta, lai izstrādātu čatbotus, jo Facebook ir ļoti agresīvi to attīstīšanā.

Facebook Messenger čatboti

2016. gada aprīlī Facebook dibinātājs Marks Cukerbergs pasludināja atvērtu pieeju, lai cilvēki varētu izstrādāt čatbotus iekš Facebook Messenger aplikācijas. Facebook komanda aktīvi iedrošina lietotājus, lai tie izstrādātu čatbotus priekš saviem biznesiem.

1 miljards aktīvie ikmēneša lietotāji iekš Facebook Messenger aplikācijas ir vairāk kā pietiekami liels tirgus, lai to uzsāktu. Laika gaitā būs ideāli, lai izplestos arī uz citām ziņojumapmaiņas aplikācijām, lai labāk sasniegtu savu auditoriju, līdzīgi kā aplikāciju izstrādātāji veido tās gan priekš iOS, gan priekš Android.

Iemesls #6 – Mēs domājam, ka nākotnē ziņojumapmaiņas čatboti būs spējīgi apstrādāt dabīgas valodas pieprasījumus un varēs nomainīt aplikācijas un mājaslapas kā galveno komunikācijas veidu ar biznesiem.

Ideālajā pasaulē būtu ziņojumapmaiņas čatboti, kas automatizē Jūsu mārketingu, pārdošanu un klientu atbalstu. Bet šī nākotne neeksistē, pagaidām.

Kas ir nākamais priekš Jums?

Pauls Grahams, Y Combinator dibinātājs, ir slavens ar savu sakāmo: “Dzīvo nākotnē, tad izveido to, kas pietrūkst.”

Facebook Messenger mārketings ir tā nākotne un šī ir mūsu iespēja aizpildīt to tukšumu.

2003. gadā cilvēki nebija pārliecināti, vai e-pasts būs populārs vai nē. Tad ienāca agrie inovātori, jeb 2.5%, kas paņēma šo iespēju.

Facebook Messenger čatboti

Viņi dzīvoja nākotnē, izveidoja to, kas pietrūkst, un tagad vada vairāku miljonu (daži  miljardu) dolāru kompānijas.

Ja Tu esi mārketinga speciālists vai uzņēmuma dibinātājs, Tu nevari ignorēt čatbotus 2018. gadā.

Tev ir iespēja paņemt šo iespēju pirms tirgus kļūst piesātināts.

Tev ir iespēja izmantot čatbotus pirms Tavi konkurenti to nojauš un izprot to.

Digitālo risinājumu aģentūra ANCLAREN ir pirmā kompānija Latvijā, kas specializējas čatbotu izstrādē priekš citiem uzņēmumiem, līdz ar to, ja Jūsu uzņēmums grib būt tirgus līderis, mēs varam nodrošināt čatbota izstrādi, kas veicinās Jūsu klientu pieaugumu un attiecību uzturēšanu ar tiem. Sazinies ar mums.

Comments are closed.