Digitālā mārketinga jomā tūlītēja ziņojumapmaiņa un čatboti iespējams ir visstraujāk augošie trendi un vieni no visspēcīgākajiem ieročiem Jūsu biznesam.

Tas ir fakts: tūlītēja ziņojumapmaiņa un čatboti ir lemti kļūt par galvenajiem komunikācijas kanāliem tuvāko gadu laikā.

Katrs jaunais mārketinga kanāls, kas atveras, sniedz lielu iespēju Tev to izmantot un aizlidot pa priekšu saviem konkurentiem, izbaudīt neticami zemas izmaksas par klikšķiem (CPC) un eksperimentēt ar dažādiem veidiem, lai sasniegtu klientus un veidotu ar tiem spēcīgu saikni.

Divtūkstošajos gados mārketinga jomu dominēja meklētājprogrammas optimizācija (SEO) un meklētājprogrammu mārketings (SEM). Tad ienāca sociālie mediji un reklāmas iekš tiem. Pēdējos gados mēs visi esam novirzījušies no desktopa uz mobilajām ierīcēm un, kaut gan mēs lejuplādējam mazāk aplikācijas, nekā agrāk, mēs pārbaudām savus viedtālruņus un sarakstāmies visas dienas garumā.

Čatboti un tūlītēja ziņojumapmaiņa

 

Facebook Messenger, WhatsApp, Slack, WeChat utt… Ziņojumapmaiņu aplikācijām ir pāri 5 miljardiem aktīvu ikmēnešu lietotāji un tuvākajā nākotnē tās kļūs par galveno slēdzi, lai transformētu attiecības starp biznesiem un patērētājiem.

“Esi tur, kur ir Tavs klients” ir kas vairāk, kā vienkārši mārketinga pamatprincips. Tas ir iemesls, kas piespiež biznesiem un publikai satikt vienam otru.

Čatboti un tūlītēja ziņojumapmaiņa

“Tūlītēja ziņojumapmaiņa ir nākamais lielais solis mārketingā.”

Taču šim komunikācijas kanālam ir vienam liela problēma: Tūlītēja ziņojumapmaiņa nav mērāma. Kad tu sasniedz noteiktu daudzumu, viens-uz-viens komunikācija kļūst pārāk dārga.

Tas ir mirklis, kur ienāk čatboti. Un viņi to dara īstajā momentā, kad mākslīgais intelekts ir sācis briest, Marks Cukerbergs aktīvi baro to popularitāti un mobilajiem-priekšroka tendences izaugsme sauc pēc alternatīvas anketām un uzlecošajiem reklāmas logiem.

Čatboti un tūlītēja ziņojumapmaiņa

Čatboti nes potenciālu, kas sniedzas pāri klientu apkalpošanai un piedāvā milzīgu iespēju pārdošanai un mārketingam.

Kā tie var palīdzēt mārketinga speciālistiem? Čatboti spēj uzlabot iesaisti ar lietotājiem, konvertēt lielāku procentu no Jūsu mājaslapas apmeklējumiem un kļūt par galveno elementu potenciālo klientu datu apkopošanā.

Nav nozīmes, kurā sektorā Tu esi, lielākā daļa Tavu klientu visticamāk pavada ļoti lielu laiku sarakstoties (un bieži vien viņi prot to darīt labāk, nekā izmantot interneta pārlūku).

Līdz ar to ir ļoti iespējams, ka čatboti jau ir, vai drīz būs, būtiska daļa no Tavas mārketinga stratēģijas. Tu noteikti jau esi paspēlējies ar Facebook reklāmām un runājies ar Facebook Messenger čatbotu. Ja neesi, tad ļoti iesaku Tev to apskatīt.

Jebkuram biznesam var būt noderīga iespēja notēmēt uz 2.2 miljardiem Facebook lietotājiem. Digitālo risinājumu aģentūra ANCLAREN ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas specializējas uz čatbotu izstrādi un to integrēšanu uzņēmumu digitālā mārketinga stratēģijās. Ja vēlies, lai Tavs uzņēmums aizlidotu pa priekšu saviem konkurentiem, izbaudītu neticami zemas izmaksas par klikšķiem (CPC) un eksperimentētu ar dažādiem veidiem, lai sasniegtu klientus un veidotu ar tiem spēcīgu saikni sazinies ar mums.

 

Comments are closed.