Cik daudz laika cilvēki pavada sociālo mediju platformās? Statistikas infografiks

Laiks, ko cilvēki pavada sociālo mediju platformās konstanti palielinās. Mūsdienās jaunieši sociālo mediju platformās pavada līdz pat deviņām stundām dienā. Tajā pašā laikā 30% no internetā pavadītā laika tiek veltīti sociālo mediju aktivitātēm. Lielākā daļa no tā laika tiek pavadīta uz mobilajām ierīcēm – 60% no pavadītā laika sociālajos medijos ir no mobilajām ierīcēm.

Pašas sociālo mediju platformas cītīgi attīsta savus rīkus un iespējas, lai turpmāk piesaistītu jaunas auditorijas (live-video iespēja un 360 grādu foto un video ieviešana). Arī jaunākas sociālo mediju platformas, kā Snapchat, Instagram un tagad arī Musical.ly, cīnās par savu tirgus daļu. Attiecīgi tam, dažādi zīmoli sāk izmantot sociālo mediju pakalpojumus un tika paredzēts, ka reklāmas patēriņi 2017. gadā sasniegs 36 miljardus ASV dolārus.

Lai sniegtu mārketinga speciālistiem skaidrāku redzējumu par sociālo mediju ainavu, ziņu portāls Social Media Today ir aprēķinājuši pavadīto laiku starp populārākajām sociālo mediju platformām, parādījuši kā tas izskatās uz patērētāja dzīves laika fona un salīdzinājuši šos skaitļus ar ikdienišķām aktivitātēm un piemēriem ar to, kas varētu tikt padarīts pa to pašu laiku (piemēram 3.5 reizes pāriet Ķīnas Mūrim un noskriet 10000km+ maratonus).

Pārsteidzošā kārtā, vidēji cilvēks sociālo mediju platformās pavada aptuveni divas stundas dienā, kas dzīves laikā sasummējas aptuveni 5.5 gados. Turklāt, tiek paredzēts, ka pavadītais laiks sociālajos medijos tikai palielināsies, saistībā ar to, ka platformas attīstās, un tiek paredzēts, ka tās turpinās iznīdēt tradicionālos medijus – visievērojamāk televīziju. Tagad vidējais cilvēks pavadīs aptuveni 8 gadus no savas dzīves skatoties TV. Kaut gan, ar digitālo mediju patēriņa izaugsmi, tiek paredzēts, ka šis cipars samazināsies.

Šobrīd kopējais laiks, kas tiek veltīt sociālajiem medijiem, ir lielāks nekā priekš ēšanas un dzeršanas, socializēšanās un sevis kopšanas.

Pavadītais laiks starp populārākajām sociālo mediju platformām

Ir novērojams tas, ka pavadītais laiks sociālajos medijos ir dažāds starp katru platformu. Youtube ir pirmajā vietā, patērējot 40 minūtes no cilvēka dienas (t.i. aptuveni 2 gadus no dzīves). Facebook lietotāji platformā pavadīs vidēji 35 minūtes dienā, dzīves laikā pavadot gadu un septiņus mēnešus (dažas statistikas ietver Facebook piederošo Instagram un Facebook Messeger). Snapchat un Instagram ierindojas nākošie ar 25 un 15 minūtēm dienā. Twitter platformā tiek pavadīta 1 minūte dienā, kas dzīves laikā sasummējas 18 dienās.

Var secināt, ka sociālio mediju platformas ir efektīgs rīks, lai sasniegtu savus potenciālos klientus un uzturēt ar tiem attiecības. Digitālo risinājumu aģentūra ANCLAREN var palīdzēt Tavam uzņēmumam, kvalitatīvi apkalpojot sociālo mediju kanālus, ražojot saturu, piesaistot jaunus klientus un uzturot attiecības ar esošajiem. Sazinies ar mums un apskati mūsu pakalpojumus šeit.

Sociālo mediju lietotāju statistika no Social Media Today.

Comments are closed.